Therese Johaug

i

Autor: AP Therese Johaug

Therese Johaug, była gwiazda norweskich biegów jest w ciąży

2023-01-03 20:29

To jest o wiele ważniejsze, niż wszystkie moje medale - powiedziała na antenie norweskiej telewizji wielkokrotna triumfatorka mistrzostw świata w biegach narciarskich. Johaug zakończyała karierę sportową w marcu 2022 roku.

Jeszcze tej zimy weźmie ślub z mistrzem świata w wioślarstwie z 2013 roku Nilsem Jakobem Hoffem, jej partnerem od ośmiu lat, a dziecko ma się urodzić pod koniec pierwszej połowy roku.

Johaug zakończyła karierę w marcu po zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie zdobyła cztery złote medale - w biegu łączonym na 15 kilometrów, na 10 kilometrów techniką dowolną, na 30 kilometrów techniką klasyczną i w sztafecie. Podczas swojej kariery zdobyła w sumie sześć medali olimpijskich - cztery złote, srebrny i brązowy. Jest też 14-krotną mistrzynią świata i trzy razy wygrała Puchar Świata w punktacji generalnej, notując 80 zwycięstw indywidualnie.

34-letnia Norweżka zasugerowała we wrześniu, że nie wyklucza powrotu do rywalizacji na mistrzostwa świata w 2025 roku w Trondheim.

- Moja główna kariera już się definitywnie zakończyła, lecz pozostawiam jeszcze uchylone drzwi. Postanowiłam ich nie zamykać i może powrócę właśnie w Trondheim. Ciąża to nie jest przecież choroba - powiedziała Therese Johaug.