Z tym zielona herbata nie współgra. Takie połączenie może przynieść same problemy

i

Autor: fot. Getty Images Z czym nie łączyć zielonej herbaty? Jest kilka produktów

zdrowie

Tę herbatę możesz pić kilka razy dziennie. Pomaga zrzucić zbędne kilogramy!

2024-04-23 9:44

Picie herbaty to nieodłączny element naszego życia. Tak, jak w przypadku wielu produktów, istnieje wiele odmian tego naparu. Większość z nich pomaga nam w lepszym funkcjonowaniu. Jest jeden rodzaj, na który Polacy powinni zwrócić szczególną uwagę.

Herbata, obok kawy, jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Można ją pić zarówno gorącą, jak i zimną. Istnieje jej wiele rodzajów. Jednym z nich jest właśnie herbata zielona. Poprawia nie tylko pracę wątroby i całego układu pokarmowego, ale także pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Spożywanie zielonej herbaty zwiększa tempo spalania tłuszczu z brzucha oraz obniża ryzyko otyłości brzusznej o 44% w porównaniu z osobami, które nie piją tego napoju.

Badania wykazują również, że picie kilku filiżanek dziennie zielonej herbaty może prowadzić do zmniejszenia ogólnej masy ciała. Ten efekt jest możliwy dzięki obecności katechin w liściach zielonej herbaty, które są przeciwutleniaczami i wpływają na poprawę metabolizmu.

Rozgrzewająca herbata - te dodatki nadają wyjątkowy smak

Najlepsze miejsce na wypicie herbaty w Gorzowie. Gdzie?

Paradoksalnie jest dużo miejsc w Gorzowie, gdzie można wypić standardową herbatę. To chociażby wszystkie kawiarnie lub po po prostu lokale gastronomiczne. Skupmy się jednak na klasycznych herbaciarniach, bo tych w Gorzowie również nie brakuje. Szczegółową listę miejsc znajdziecie poniżej!

Jaka herbata jest najzdrowsza?

Jak podaje portal "apteline.pl": "Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko kwestie wpływu na zdrowie, najlepiej wypadają herbaty biała i zielona. Warto dodać, że najzdrowszym wyborem są herbaty liściaste, parzone bez dodatku cukru, cytryny lub mleka".

Czy herbata jest zdrowa? Jakie właściwości lecznicze posiada herbata?
Sonda
Lubisz zieloną herbatę?