Wizualizacja budynku

i

Autor: GTBS

GOSPODARKA

Tanie mieszkania na wynajem w Gorzowie coraz bliżej. Jest pozwolenie na budowę! Kiedy ruszą prace?

2023-08-14 15:15

Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma już pozwolenie na budowę bloku na Zawarciu. To tam powstaną mieszkania w systemie TBS, czyli przeznaczone dla wszystkich, których nie stać na kupno własnego lokum, a którzy mają z kolei zbyt wysokie zarobki, by ubiegać się o mieszkanie komunalne. Kiedy lokale będą gotowe?

Pozwolenie na budowę to ogromny krok w kierunku powstania nowych mieszkań. Sam blok zostanie zlokalizowany przy ul. Przemysłowej i Prostej. Znajdzie się tam 97 mieszkań o powierzchni od ponad 40 do ponad 60 metrów kwadratowych.

Obecnie gotowa jest cała niezbędna dokumentacja projektowo-kosztorysowa, uzgodniono też warunki podłączenia poszczególnych przyłączy i sieci internetowej. Pod koniec lipca natomiast GTBS uzyskał niezwykle ważne pozwolenie na budowę i teraz można już ruszać z dalszymi pracami.

Kiedy powstaną tanie mieszkania na wynajem w Gorzowie?

Na początek trzeba znaleźć wykonawcę, który zajmie się budową. Według planów ogłoszenie przetargu ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, na przełomie 2023 i 2024 roku.

W tej chwili urzędnicy starają się też pozyskać środki zewnętrzne na budowę (im więcej uda ich się pozyskać, tym mniejszy będzie czynsz dla najemców). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to realne roboty rozpoczną się już wiosną przyszłego roku.

Całość ma być gotowa w 2026 roku.

Kto będzie mógł się ubiegać o wynajem mieszkania TBS?

O mieszkania będą się mogły ubiegać osoby niezamożne lub średniozamożne, które mają zbyt wysokie dochody, by ubiegać się o lokal komunalny, a z drugiej strony nie posiadają zdolności kredytowej i nie stać ich na zakup własnego mieszkania.

W praktyce będzie to każda osoba, która nie posiada innego mieszkania na własność i której dochód mieści się w progach dochodowych określonych w zamieszkiwanej gminie.

O przyznaniu mieszkania będzie decydowała specjalnie powołana komisja, która dokładnie przeanalizuje sytuację finansową osób ubiegających się o lokal.

Wynajem mieszkań jest coraz droższy! Niektórzy decydują się na kupno mieszkania... we Włoszech!

Sonda
Wynajmujesz mieszkanie czy mieszkasz "na swoim"?
Deweloper będzie budował blok na Psiej Górce. Nie spodobało się to mieszkańcom