gorzów folk festiwal 1

i

Autor: festiwal.gorzow.pl Tanecznych emocji na festiwalu nie brakuje.

Festiwal

Tancerze z całego świata zawładną Gorzowem!

2023-06-23 15:44

W sobotę [24.06] zjadą zespoły na 27. Międzynarodowy Festiwal Tańca Folk Przystań. Święto potrwa kilka dni, bo do piątku [30.06]. Przez ten czas będzie się działo, bo taniec pojawi się na Starym Rynku, w teatrze, w galerii Nova Park oraz w Kłodawie. Na wydarzenia wstęp wolny.

Barwne stroje i narodowe tańce zaprezentuje osiem zespołów. Gorzów odwiedzą tancerze z różnych kontynentów, którzy pochodzą m.in z Brazylii, Indii, Meksyku czy Senegalu. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu w niedzielę [25.06] na scenie cyklu Dobry Wieczór Gorzów, w centrum miasta.

- W tym roku ze względów finansowych zespoły są ograniczone co do liczby uczestników, ale około dwustu tancerzy pojawi się w Gorzowie. W niedzielę jest otwarcie festiwalu i wszystkie ekipy się zaprezentują. W poniedziałek  konkurs- przegląd w teatrze, we wtorek Kłodawskie Lasy Obertasy, w środę koncert galowy w amfiteatrze, a w czwartek prezentacja w galerii - mówi Krzysztof Szupiluk, dyrektor MDK-u, współorganizator.

gorzów folk festiwal 2

i

Autor: festiwal.gorzow.pl Do Gorzowa co dwa lata zjeżdżają tancerze z całego świata.

Niedzielny występ o godz. 19.30. Pokażą się także gorzowskie zespoły: Buziaki, Aluzja i Mali Gorzowiacy. Do wtorku [27.06] przy MDK-u przy Śląskiej po południu działać będzie Kreatywna Strefa Relaksu. Całe rodziny mogą przyjść i świetnie się bawić z tancerzami. Program wydarzeń na stronie festiwalu.

Przypomnijmy - „FOLK HARBOR” organizowany jest od 1994 przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie. Festiwal ma charakter konkursu, są prezentacje taneczne i działania artystyczne w przestrzeni miasta.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie

Jesteś fanem rapu? Sprawdź, czy rozpoznasz najpopularniejszych polskich raperów

Pytanie 1 z 10
Kto to jest?
quizrap