kieliszek wódki - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Getty Images

szok

Takiej ceny wódki jeszcze nie było! Eksperci potwierdzają. Będzie bardzo droga

2024-05-15 13:02

Politycy walczą z problemem alkoholizmu w naszym kraju. Przez to pozytywnie patrzą na ewentualne zwiększenie ceny za wódkę, która wkrótce ma sięgnąć niespotykanego jak dotąd pułapu.

Cena wódki najdroższa w historii! Tego jeszcze nie było

Cena wódki z roku na rok jest coraz wyższa, a wkrótce ma przekroczyć barierę 50 zł za litr. Tego chcą nie tylko politycy, ale przede wszystkim organizacje promujące trzeźwość w naszym kraju. To właśnie oni walczą o zwiększenie minimalnej ceny za alkohol od dobrej dedkaty. Tak donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Petycja jest już w Senacie. Trwa oczekiwanie na dalszy rozwój sytuacji.

Zwiększenie ceny za ten trunek w Polsce to efekt pobocznych działań, które są rozważane przez ministerstwo. To między innymi ograniczenie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych.

Rozlewnia bimbru rozbita. Tyciące litrów alkoholu przejęła Podlaska KAS

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", Mazowiecki Związek Stowarzyszeń Abstynenckich proponuje 2,5 zł za 10 g 100-proc. Alkoholu. "To oznaczałoby, że cena półlitrowej butelki wódki (40-proc.) wzrosłaby z obecnych 20–30 zł do ok. 50 zł, butelki piwa z ok. 3 zł do 6–7 zł" — donosi "DGP".

Ceny ALKOHOLU w górę? Bez Wódki Wódka lepiej TAŃSZA! Polacy byliby SZCZĘŚLIWI! | Co Ludzie Powiedzą
Sonda
Czy uważasz, że ceny w sklepach są za wysokie?