Tak wygląda maskotka Euro 2024!

i

Autor: twitter.com/EURO2024 / pixabay.com

EURO 2024

Tak wygląda maskotka piłkarskich mistrzostw Europy 2024!

2023-06-21 14:22

Według informacji UEFA, nieznane jest jeszcze imię niedźwiadka, będące oficjalną maskotką Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2024 roku w Niemczech. Więcej o tym wyborze znajdziecie poniżej.

Maskotka, która nawiązuje do wiecznego uroku skromnego pluszowego misia, rzekomo pochodzącego z Niemiec z początku XX wieku, została wybrana jako symbol Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024.

Prezentacja maskotki już za nami

We wtorkowy wieczór na arenie AufSchalke po raz pierwszy zaprezentowano maskotkę Euro 2024.. Tego wieczoru odbył się również towarzyski mecz Niemców z Kolumbią.

Jakie imię dla maskotki Euro 2024?

W ciągu dwóch tygodni dzieci biorące udział w programie "UEFA's Football in Schools" będą miały możliwość wybrania imienia dla maskotki. Wybór został zawężony do czterech opcji: Albert, Bernardo, Bernheart i Herzi von Ber.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy Euro 2024 odbędą się na boiskach w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Kolonii, Stuttgarcie, Hamburgu, Lipsku i Frankfurcie nad Menem. W rywalizacji weźmie udział 24 drużyny, a zawody potrwają od czerwca do lipca.

Aktualnymi mistrzami są Włosi, którzy będą bronić swojego tytułu.

Przemek Ofiara - komentarz po Mołdawia - Polska
Sonda
Wybierasz się na piłkarskie Euro 2024?