Relacje Jana Pawła II i Stanisława Dziwisza

i

Autor: Adam Jagielak/Super Express Relacje Jana Pawła II i Stanisława Dziwisza

MIASTO

Tak rocznicę śmierci św. Jana Pawła II będą obchodzić w Gorzowie. Będą msze, marsze i Droga Krzyżowa! Znamy szczegóły

2023-03-29 12:07

2 kwietnia mija 18 lat odkąd nie żyje św. Jan Paweł II. W związku z rocznicą w całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej organizowane są różne inicjatywy modlitewne upamiętniające jego osobę i dziedzictwo.

- Uczestniczący w tych wydarzeniach wierni - podejmując wezwanie biskupa zielonogórsko-gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego - będą modlić się w intencji Kościoła w Polsce - powiedział rzecznik Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ks. Andrzej Sapieha dla PAP.

Obchody 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w Gorzowie

Diecezjalne obchody rocznicowe odbędą się w Gorzowie Wlkp. W niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 18.00, w katedrze gorzowskiej zostanie odprawiona msza św., a po jej zakończeniu ulicami miasta wyruszy Marsz Papieski. Zakończy się on Apelem Maryjnym pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski - informuje PAP.

Podobne inicjatywy, o charakterze bardziej lokalnym, będą miały miejsce od 31 marca do 2 kwietnia br. również w innych miejscowościach diecezji, zwłaszcza w siedzibach dekanatów. Ich lista została zamieszczona na stronie internetowej kurii.

Sonda
Czy Jan Paweł II jest dla ciebie autorytetem?