Hoja

i

Autor: canva.com

roślinność

Ta roślina, to prawdziwy złodziej gotówki. Im szybciej kwitnie, tym wyciąga więcej pieniędzy z portfela!

2024-07-02 13:45

Temat roślin w Polsce jest bardzo popularny. Wielu Polaków uwielbia mieć swój kwiatowy kąt, by się zrelaksować. Mamy jednak takie czasy, że nawet i rośliny są bardzo dobre, a utrzymanie ich może stanowić duży problem dla społeczeństwa. Ten kwiat jednak zabiera pieniądze z portfela w zupełnie inny sposób.

Chodzi o Hoję, która idealnie sprawdza się w warunkach domowych. Pochodzi z regionów Ameryki Południowej. To roślina doniczkowa, która jest wytrzymała i żyje bardzo długo. Ma w sobie jednak bardzo duży minus. To koszty utrzymania.

Na temat tej rośliny chodzą różne przesądy. Jednym z nich jest to, że przynosi pecha, jeśli chodzi o finanse. Powiedzenie brzmi, że im Hoja bardziej zakwitnie w mieszkaniu, tym wynosi więcej gotówki z mieszkania. Ile w tym prawdy?

Te kwiaty przynoszą szczęście! Warto mieć je w domu!

Mało jednak ludzi wierzy w przesądy. Kto jednak zdecyduje się na kupno tej rośliny, musi na nią uważać. A zwłaszcza na zwierzęta i dzieci w domu. Dlaczego?

Gdy zostanie uszkodzony pęd, wydziela się z niego toksyczna substancja, która działa drażniąco na skórę. Zaleca się więc postawienie rośliny w takim miejscu, by właśnie nikt niepożądany nie miał do niej dostępu.

Lego kwiaty i inne najlepsze zestawy dla fanki klocków
Sonda
Często kupujesz kwiaty doniczkowe?