Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia Tak wyglądał sparing Stal Gorzów - Unia Leszno w naszym obiektywie

ŻUŻEL

Świetny początek sezonu Woźniaka. Lider Stali Gorzów otarł się o podium!

2024-04-02 16:12

Szymon Woźniak zajął 4. miejsce w Finale Złotego Kasku na torze w Opolu. Reprezentant ebut.pl Stali Gorzów dobrze zaczął poniedziałkowe zawody, ale mocno średni środek turnieju zadecydował o tym, że Woźniak był tuż za podium. Mimo to, może być zadowolony ze swojego występu.

Dlaczego? Ano dlatego, że i tak otrzymał możliwość startu w dalszych eliminacajch do cyklu Grand Prix 2025. Wracając jednak do samych zawodów, to po opolskich zawodach przed rokiem, wielu ostrzyło sobie zęby na świetne ściganie również i w tym roku. Wielu się jednak zdziwiło, bo nie była to tak zaciekła rywalizacja, jak właśnie w 2023 roku. Ciekawostką jest fakt, że na 20 biegów, aż 15 wygrał zawodnik startujący z 1 pola. To o czymś świadczy.

Tak, jak wspomnieliśmy, Woźniak dobrze zaczął te zawody, później było nieco gorzej, ale dzięki wygranemu ostatniemu wyścigowi, zdołał zająć czwarte miejsce i dzięki temu otrzymać szansę jazdy w elmininacjach do Grand Prix 2025.

W opolskich zawodach startował także jeszcze jeden reprezentant ebut.pl Stali Gorzów, Oskar Fajfer. Wychowanek Startu Gniezno nie może zaliczyć tych zawodów do udanych, bo wiem zajął odległe 14 miejsce.