przemyt papierosów

i

Autor: Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa

Świecko: Zajrzeli pod przekąski, a tam... miliony papierosów

2022-07-07 9:51

To nie opis wielkiej imprezy, a rutynowej kontroli Krajowej Administracji Skarbowej w pobliżu polsko-niemieckiej granicy w Świecku. Kierowca do winy się nie przyznał.

Za przemyt około 220 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy i z białoruskimi znakami podatkowymi grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 6 lat. Mówi Beata Downar-Zapolska z Lubuskiej Izby Administracji Skarbowej:

ESKA Summer City w Galerii Katowickiej

Aby skrócić czas kontroli, funkcjonariusze wykorzystali do prześwietlenia naczepy mobilne urządzenie rentgenowskie i to właśnie niejednorodny obraz skanera wskazał im to, że w środkowej części pojazdu może znajdować się coś innego, niż zadeklarowane w dokumentach artykuły. 

Według tych, w naczepie tira powinny znajdować się jedynie chipsy, soki i woda mineralna. Celem całego transportu była Wielka Brytania.

To jeszcze zwiększa kwotę, której pozbawiony został budżet państwa, bo omija cło, które obowiązuje za wywóz towarów z terenu Unii Europejskiej. Do państwowej kasy powinno trafić łącznie 4 miliony 300 tysięcy złotych.

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi