świecko pościg migranci

i

Autor: materiały NOSG Po pościgu zatrzyamno pięć osób.

Świecko/Niemcy: Uciekali przed policją, wyskoczyli z auta w krzaki!

2021-12-17 14:30

Pościg zaczął się na A2 w okolicach Świecka, a zakończył po stronie niemieckiej. Kierowca i czterech migrantów, troje dorosłych oraz nastolatek, zostało zatrzymanych. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (16/17.12).

Funkcjonariusze z polsko-niemieckiego patrolu wytypowali na autostradzie A2 samochód, który chcieli skontrolować. Kierowca, widząc sygnały świetlne przyspieszył i próbował zgubić jadących za nim mundurowych.

Na terytorium Niemiec kierowca zatrzymał auto, z którego uciekło w pobliskie zarośla czterech mężczyzn. Kierującego 45-letniego Gruzina oraz  jego pasażerów ujęto w kilkanaście minut. Była to troje obywateli Syrii- 14, 26 i 37 lat oraz 25-letni obywatel Iraku. Mieli oni paszporty z białoruskimi wizami, ale żadnych innych dokumentów potwierdzających ich prawo do legalnego pobytu na terytorium Unii Europejskiej.

Gruzin nie posiadał przy sobie dokumentów. Podczas przeszukania znaleziono przy nim strzykawkę z substancją narkotyczną. Sprawę prowadzą niemieckie służby.

W Łodzi jeździ tramwaj „Wiedźmina”!

Eurowizja Junior 2021: czy wiesz wszystko o konkursie?

Pytanie 1 z 10
W 2003 roku, który kraj stracił prawa organizacji Eurowizji Junior?