gorzów święta jedzenie 1

i

Autor: https://zlukaszem.pl/thanksgiving-historia-potrawy-i-zwyczaje/ Kto chętny może podzielić się swoim jedzeniem.

Świąteczna zbiórka żywności w Gorzowie. Przyłącz się!

2020-12-25 15:13

Akcja odbyła się w ubiegłym roku i cieszyła się powodzeniem. Gorzowianie przynosili te potrawy, które im zostały ze świątecznego stołu. W sobotę (26.12) kolejna edycja, zbiórka w siedzibie PCK-a.

Nie marnuj, nie wyrzucaj jedzenia, podziel się z potrzebującymi. Krokiety, sałatki, bigos czy pieczone mięsa- te potrawy oraz inne, których nie zjemy można przekazać innym.

Gorzowska społeczniczka - Agnieszka Kosacka wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem organizują zbiórkę świątecznej żywności. W poprzednich latach jedzenie przynoszono do lokalu gastronomicznego, ale w związku z epidemią ograniczono działanie gastronomii. 

Świąteczne dania trafią do bezdomnych i potrzebujących. Jeźeli żywności będzie dużo otrzymają je także gorzowskie schroniska. Najlepiej jedzenie przynieść w takich pudełkach, by organizatorzy nie musieli ich zwracać.

Warto pomyśleć o uboższych mieszkańcach, bo w tym roku nie odbyła się miejska wigilia. Potrawy można przynosić w sobotę (26.12) do Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Chrobrego 28, w godz. od 11 do 15.

Z potrzeby serca nakarmiła ponad 500 osób