WSB Gorzów

i

Autor: www.google.maps.pl

STUDIA

Studia psychologiczne w Gorzowie? WSB stara się o uruchomienie nowego kierunku, czyli psychologii

2024-06-07 16:07

To świetne wiadomości dla wszytkich, którzy planowali wybrać psychologię jako kierunek studiów. Wyższa Szkoła Biznesu przygotowuje się do jego uruchomienia, ale wszystko ostatecznie zależy od decyzji ministra.

Nowy kierunek studiów na WSB. Tym razem czas na psychologię

Jeszcze w marcu tego roku władze WSB złożyły do ministerstwa wniosek o utworzenie nowego kierunku studiów, jakim miałaby być psychologia. To odpowiedź na potrzeby młodych ludzi, którzy coraz częściej decydują się właśnie na studia psychologiczne.

Do tej pory, w Gorzowie nie było takiej możliwości, a każdy kto chciał studiować psychologię, musiał wybierać uczelnie poza miastem, najbliżej w Szczecinie i w Poznaniu. Teraz wszystko może się zmienić, bo WSB planuje utworzyć jednolite (pięcioletnie) studia magisterskie na kierunku psychologia.

Kiedy psychologia w Gorzowie wystartuje?

Wniosek od marca tego roku czeka w ministerstwie na rozpatrzenie i jest duża szansa, że opinia w tej sprawie zostanie wydana jeszcze w te wakacje. Jeśli będzie pozytywna, to władze uczelni deklarują, że pierwsi studenci psychologii w Gorzowie rozpoczną zajęcia już od października, czyli od najbliższego roku akademickiego.

Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną jednak w ciągu najbliższych miesięcy.

Zobacz też: Skandal w szkolnej toalecie pod Gorzowem. Szkoła pokazała zdjęcia w sieci

Sonda
Czy uważasz, że w Gorzowie jest potrzebna psychologia?
Centrum Pomocy Psychologicznej w Bydgoszczy już otwarte