Gorzów: płyta

i

Autor: SG Singiel "Kobieta Fatum" zwiastuje album zespołu Życie Raz.

Strzelce Krajeńskie: Premiera płyty „Kobieta Fatum” po pandemii

2021-01-14 20:30

Zespół Życie Raz przygotowuje materiał na swoją drugą płytę. Związani ze Strzelcami Krajeńskimi muzycy chcą wejść do studia wiosną. Kiedy się ukaże płyta jeszcze nie wiadomo. Jej premiera jest związana z premierą spektaklu muzycznego "Kobieta Fatum". A to zależy od sytuacji epidemiologicznej.

Singiel już jest czas na album. Zespół Życie Raz pracuje nad swoją drugą płytą. Będzie na niej 11 utworów. Autorem tekstów jest Witold Mierzyński. Za kompozycje odpowiada Marek Popis. Pod względem muzycznym płyta będzie bardzo różnorodna. Muzycy czerpią z rożnych gatunków i stylistyk. Będzie rock, jazz czy reggae. Materiał jest już właściwie gotowy, trwają ostatnie próby.

Mamy opracowane już wszystko, ale ponieważ zmienialiśmy instrumentalistę, to jesteśmy na takim etapie docierania tego materiału pod względem muzycznym. Mam nadzieję, że jeżeli sytuacja pozwoli, to na wiosnę wejdziemy do studia, żeby zarejestrować resztę utworów - mówi Marek Popis z Życie Raz.

Premiera płyty uzależniona jest od sytuacji pandemicznej. Nastąpi wtedy, kiedy będzie można już występować przed publicznością.

Moim marzeniem największym jest, żeby premiera płyty odbyła się razem z premierą spektaklu. Żeby to było jednorodne. Będziemy dążyć do tego, żeby tak się stało, nawet za cenę, że miałoby się to odbyć we wrześniu. Są takie głosy, mówi się o tym, że kultura będzie prawdopodobnie odmrażana we wrześniu - mówi Jan Mierzyński, gorzowski aktor i wokalista Życie Raz.

Wydany pod koniec grudnia Singiel Kobieta Fatum jest jeszcze do zdobycia. Zainteresowani powinni skontaktować się z zespołem życie Raz, poprzez ich stronę lub Facebooka. Płyta jest rozdawana za darmo. Jej wydanie sfinansowało miasto Strzelce Krajeńskie.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...