gorzów pościg Strzelce

i

Autor: materiały Lubuska Policja Po pościgu kierowca wpadł w ręce policjantów.

Policja

Strzelce Krajeńskie: Pościg za piratem z zakazami prowadzenia pojazdów

2023-09-11 13:16

Policjanci ze strzeleckiej drogówki w czwartek [7.09] zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Odpowie on za ucieczkę przed kontrolą i złamanie sądowego zakazu. Dostał także wysoki mandat za przekroczenie prędkości.

Mundurowi ze Strzelec prowadzili działania w miejscowości Gardzko. Zauważali osobowego volkswagena, którego kierowca jechał niemal sto kilometrów na godzinę. Kiedy dali mu sygnały do zatrzymania, ten przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Zaledwie po przejechaniu kilkuset metrów ujęli kierowcę passata. Okazał się nim 32-latek, który posiadał trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na parking. 

gorzów pościg Strzelce 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Uciekiniera czeka kara.

32-latek oprócz zarzutów dostał także 2 tysiące złotych mandatu. Takie zachowanie kierowcy, kiedy ucieka przed policją, to ogromne zagrożenie dla innych kierujących. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.​

Bestia z Sosnowca nigdy nie wyjdzie

Quiz o mandatach. Wiesz ile trzeba zapłacić za te wykroczenia?

Pytanie 1 z 12
Jeżeli przekroczymy prędkość o 30 km/h, grozi nam mandat w wysokości 400 złotych. Do jakiej kwoty wzrasta kara w przypadku przekroczenia o 31 km/h?