gorzów policja kulczyki

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Strzelce: Jechała zygzakiem, prawie wjechała w inne auto. 20-latka z promilami!

2021-02-09 15:27

Kobieta odpowie za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze, którym mogła doprowadzić do tragedii. Udało się ją zatrzymać dzięki innemu, młodemu kierowcy. Kobiecie grozi do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Nocą na drodze krajowej nr 22 między Strzelcami a Przyłęgiem mężczyzna zauważył jadącą z przeciwka osobówkę, której kierowca zjechał nagle na lewy pas ruchu. Tylko dzięki opanowaniu i refleksowi uniknął zderzenia, a volkswagen pojechał dalej całą szerokością jezdni. To wzbudziło podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy.

Mężczyzna powiadomił policję i pojechał za autem. Po kilku kilometrach pojazd się zatrzymał i wysiadły z niego dwie młode kobiety. Wtedy kierowca zabrał ze stacyjki kluczyki. Po chwili pojawił się patrol. Badanie alkomatem wykazało, że 20-latka ma prawie 2,5 promila alkoholu w organiźmie. Jej pasażerka też była nietrzeźwa.

Auto trafiło na policyjny parking, a kobiecie grozi zakaz prowadzenia pojazdów i dwa lata pozbawienia wolności. Policja apeluje o rozsądek.

"Palił gumę" w centrum Gniezna!

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?