Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Zmarzlik poprowadził Stal do kolejnego zwycięstwa.

Stal wygrywa derby w Zielonej Górze! Niepokonana lideruje w PGE Ekstralidze!

2021-05-09 21:25

Gospodarze wprawdzie zaskoczyli naszych żużlowców i po pierwszej serii biegów prowadzili, ale od piątego biegu to żółto-niebiescy rządzili na torze. Liderem tradycyjnie był Zmarzlik, ale tym razem - przy nieco słabszej postawie Vaculika - świetnie uzupełniali go Thomsen i Woźniak. Bardzo ważne punkty zdobyli także Karczmarz i Jasiński. W Falubazie tylko Dudek i na początku meczu Fricke oraz młodzieżowcy potrafili skutecznie ścigać się z gorzowianami.

Początek meczu to dominacja... gospodarzy. Wśród stalowców swój bieg wygrał tylko Zmarzlik, pozostali mieli spore problemy na starcie i po 4 wyścigach Falubaz prowadził już 16 do 8.

Niepokoić kibiców mogła budzić zwłaszcza słabsza jazda niezawodnego wcześniej Vaculika. Po porażce Zmarzlika z Dudkiem gorzowianie przegrywali już 10 punktami.

Potem zaczął się żużlowy koncert Stali. Pomiędzy 6 a 13 wyścigiem nasi zawodnicy aż pięć razy wygrywali biegi podwójnie. Na torze szalał Thomsen, pewnie punktował Woźniak, skuteczniej zaczął jeździć Vaculik.

Ważne punkty zdobyli także Karczmarz i Jasiński. Przed biegami nominowanymi Stal prowadziła już 44 do 34 i była pewna zwycięstwa w kolejnych lubuskich derbach. W 14 biegu wygrywa Dudek, ale w ostatniej gonitwie pokonuje go Zmarzlik i Stal wygrywa z Falubazem 50 do 40.

Punkty dla Stali zdobyli: Zmarzlik 17, Thomsen 12, Woźniak 9, Vaculik 7, Karczmarz 3, Jasiński i Pytlewski po 1. Najskuteczniejszy w Falubazie był Dudek, który wywalczył 16 oczek. 

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
PRZEPIS NA LODY EKIPY WERSJA FIT | ESKA XD - Fit vlog #22