gorzów Sulęcin policja  fotowoltaika 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Urządzenia skradziono w Niemczech.

Policja

Sprzedawał skradzione urządzenia do fotowoltaiki​, wpadł w ręce sulęcińskich kryminalnych

2024-01-19 15:02

58-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Część sprzętów wartych kilkaset tysięcy złotych udało się odzyskać. Sprawą mundurowi zajęli się na początku stycznia. Doprowadzili do spotkania ze "sprzedającym" i ujęli go na gorącym uczynku.

58-latek za pośrednictwem internetu, w atrakcyjnej cenie oferował inwertery, czyli urządzenia zwiększające wydajność fotowoltaiki. Miały one pochodzić z kradzieży. Kryminalni umówili się na spotkanie, podczas którego miało dojść do transakcji. Mężczyzna przyjechał ciężarówką, w której znajdowało się 7 nowych inwerterów o wartości 200 tysięcy złotych. Kiedy kryminalni wylegitymowali się, 58-latek nie miał szans na reakcję. Po sprawdzeniu pojazdu w systemie, okazało się, że tablica rejestracyjna była podrobiona.

gorzów Sulęcin policja fotowoltaika 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja 58-latek może trafić do więzienia na 5 lat.

Mężczyzna został zatrzymany. Pojazd i mienie zabezpieczone. Ustalono, że urządzenia skradziono na terenie Niemiec. Podejrzany usłyszał zarzuty paserstwa oraz używania podrobionej tablicy rejestracyjnej. 58-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Szokujące nagranie z kamerki samochodowej. Kierowca wyprzedził na czerwonym świetle

TO GRYPA CZY PRZEZIĘBIENIE?

Pytanie 1 z 9
Czy męczy cię kaszel?
TO GRYPA CZY PRZEZIĘBIENIE?