Nowa Sarzyna: 6-latek boso biegł do sklepu z zabawkami. Uciekł z domu by zobaczyć pluszaka

i

Autor: fot. pixabay/ilustracyjne Nowa Sarzyna: 6-latek boso biegł do sklepu z zabawkami. Uciekł z domu by zobaczyć pluszaka

SMS-y o dopłacie za prąd to oszustwo! Nie dajcie się nabrać

2021-07-12 13:18

Taką informację otrzymała mieszkanka Gorzowa. W sms-ie był podany link do strony, która miała ułatwić dokonanie dopłaty za prąd. Kobieta nierozważnie weszła na stronę i podała swoje dane do logowania. Na szczęście dla niej udało się zapobiec "wyczyszczeniu" jej konta.

Uwaga na sms-y o dopłacie za prąd. Na policję zgłosiła się gorzowianka, która otrzymała sms-a, że musi uiścić dopłatę za energię elektryczną, inaczej zostanie ona jej odcięta. Kwota była niewielka, zaledwie 3 zł 46 groszy. W wiadomości był podany też link do strony, która miała ułatwić płatność. Kobieta wybrała swój bank i wpisała dane do logowania. Po chwili otrzymała informację o próbie logowania z nieznanego urządzenia. To spowodowało, że skontaktowała się z bankiem, bo zrozumiała, że ktoś chce ją oszukać. Na szczęście dla gorzowianki udało się zapobiec utracie pieniędzy.

Funkcjonariusze przypominają, że nie można mieć zaufania do wiadomości wysyłanych z nieznanych nam numerów. Wszelkiego rodzaju kupony, rabaty, promocje, wygrane, dopłaty - to tylko pretekst, by wyłudzić dane do logowania. Warto również skonfigurować swoje konto bankowe, by mieć informacje o próbie logowania się z nieautoryzowanych przez nas komputerów czy telefonów.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: