gorzów spacery gw

i

Autor: materiały UM Gorzów Chętnych na spacerowanie nie brakuje.

Smok landsberski i schron na kolejnym spacerze po Gorzowie

2021-08-06 16:46

Szlakiem wojny, filozofii i sztuki powędrują gorzowianie. Sobotnie spotkanie (7.08) z przewodnikiem pełne ciekawych historii i anegdot. To już piąta trasa z jedenastu przygotowanych przez urzędników i PTTK-a.

Spotkania cieszą się zainteresowaniem, bierze w nich udział około setki osób. Tym razem trasa wieść będzie przez centrum oraz osiedle piaski. Uczestnicy wybiorą się na Plac nieznanego Żołnierza czyli na popularny Kwadrat. Tam zejdą do... schronu przeciwlotniczego i poznają jego historię. Odkryto go podczas remontu skweru. Będzie także Smok Landsberski oraz Ruski Stawek.

- Zapraszam całe rodziny, zwłaszcza dzieci i młodzież, które mogą poznać historię swojego miasta. To jest też doskonała okazja popatrzenia na swoje dziecko z innej strony i perspektywy, przekonanie się o tym co je tak naprawdę interesuje - uważa Zbigniew Rudziński, przewodnik PTTK-a.

Zbiórka tradycyjnie w sobotę o godz.10 przy fontannie Pauckscha. Wycieczka potrwa 2-3 godziny. To już piąte wydarzenie w ramach akcji "ChodźMY na spacer!" Od czerwca dwa razy w miesiącu gorzowianie mogą poznawać swoje miasto.

21 sierpnia kolejne spotkanie- ekstremalne- zwiedzanie okolic rzeczki Srebrnej. Bezpłatna akcja potrwa do 30 października.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 06.08.2021

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?