słubice wirus

i

Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Słubice: KILKASET pracowników i ich rodziny w izolacji domowej

2020-06-26 17:00

To rekord w Lubuskiem- jednego dnia na kwarantannę wysłano 310 osób. Stało się tak w czwartek (25.06), po tym jak w firmie pod Berlinem stwierdzono u jednej osoby pozytywny wynik na COVID- 19. Podjęto odpowiednie działania.

Chodzi o mieszkańców dwóch powiatów: słubickiego i krośnieńskiego, którzy na co dzień zatrudnieni są w Niemczech. Kwarantannę domową zalecono 310 osobom. Są to pracownicy, ich rodziny oraz także osoby z którymi mogli mieć kontakt. Izolacja, zgodnie z procedurami, potrwa 14 dni.

- Liczba osób, które mogą trafić na kwarantannę może się zwiększyć. Inspektorzy lubuskiego sanepidu weryfikują, kto mógł mieć z nimi jeszcze styczność  - przekazuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego.

Dane z piątku (26.06) mówią o 147 przypadkach zarażonych od początku epidemii w regionie. Większość, bo 117 osób już wyzdrowiało. W sumie na kwarantannie przebywa 550 lubuszan. Najwięcej chorych na koronawirusa odnotowano w Zielonej Górze- 26 osób oraz w powiatach: żagańskim - 21 i krośnieńskim- 20.

Pierwszy sklep charytatywny w Chorzowie

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?