wypadek

Skwierzyna: Samochód osobowy wjechał w dom. Jedna osoba poszkodowana

2023-07-22 14:41

Do takiego niecodziennego zajścia doszło w Skwierzynie w powiecie międzyrzeckim. Chwilę po 5 rano OSP dostało wezwanie do auta i kierowcy, który postanowił wjechać w ścianę jednego z budynków. Policja poszukuje poszkodowanych obcokrajowców.

Poważny wypadek w Skwierzynie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Do całego zajścia miało dojść w okolicach godziny 5 w sobotę 22 lipca przy ulicy 2 Lutego w Skwierzynie.

- Samochód jadący z nadmierną prędkością, wypadł z zakrętu i po pokonaniu około 100m, uderzył w budynek informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skwierzynie.

Pojazdem jechało trzech obcokrajowców, z czego jeden z nich trafił do szpitala. Reszta osób oddaliła się z miejsca zdarzenia.

- Z uwagi na to, iż pojazd znajdował się poza jezdnią, strażacy odłączyli akumulatory i mogli powrócić do strażnicy - przekazali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skwierzynie.

Sprawą zajmuje się policja, która nie tylko wyjaśnia okoliczności wypadku, ale również ustala, kto podróżował rozbitym autem.

Absurd drogowy na nowo powstałym rondzie w Gorzowie. Kierowca dwukrotnie wjechał pod prąd!

Kolizja czy wypadek?

Pojęcia są pokrewne, ale mają pewne różnice, przez które należy je odróżniać. Wypadek skutkuje obrażeniami (nawet śmiercią) jednego z poszkodowanych. Może w nim brać udział nawet tylko jedno auto (potrącenie pieszego, uderzenie w barierki lub drzewo). Kolizja natomiast to zdarzenie, w którym uszkodzone zostały tylko rzeczy nieożywione (latarnia, samochód). Mogło ewentualnie dojść do drobnych uszkodzeń ciała (obtarcie skóry).