Lubuskie: W Trzebiszewie postała nowa hala sportowa. To nie koniec inwestycji w gminie Skwierzyna. Mamy zdjęcia

2023-01-18 11:24

Na tę halę bardzo czekały uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Trzebiszewie. To właśnie tam kilka dni temu oficjalnie została otwarta hala sportowa. Ile kosztowała? O tym w poniższym artykule.

Hala sportowa w Trzebiszewie. Jaki koszt inwestycji?

Dokładnie 13 stycznia nastąpiło oficjalne otwarcie hali sportowej w Trzebiszewie. Koszt inwestycji to nieco ponad milion zlotych i w całości został pokryty z budżetu gminy Skwierzyna.

- Obecnie trwają prace projektowe i dokumentacyjne w zakresie postawienia przy hali kontenerowych szatni wraz z sanitariatami oraz budowy placu zabaw - czytamy w komunikacje gminy Skwierzyna.

- Budowa tego typu obiektów na terenie gminy jest koniecznością, ponieważ od wielu lat gmina boryka się z brakiem dostępności mieszkańców do obiektów sportowych. Stąd też podjęte decyzje o budowie pełnowymiarowej hali sportowej w Skwierzynie, hali sportowej w Trzebiszewie, siłowni plenerowych, czy boiska wielofunkcyjnego w Murzynowie, które powstanie pod koniec 2023 roku - czytamy dalej. Na przestrzeni tylko lat 2021-2023 gmina Skwierzyna zainwestuje w obiekty i infrastrukturę sportową prawie 20 mln złotych.

Uroczystość była okazją do podziękowań i podkreślenia wspólnego działania zarówno Burmistrza Skwierzyny, Rady Miejskiej w Skwierzynie, pracowników Urzędu Miejskiego, Dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych gminy, Stowarzyszeń i mieszkańców w dążeniu do celu jakim jest poprawa jakości życia w naszej małej ojczyźnie.

Sonda
Czy cieszysz się z powstającej hali sportowej w Gorzowie?