Słubice: Budowa hali sportowej niemal zakończona. Jak wygląda? Mamy zdjęcia

2023-01-12 13:11

To się dzieje. Budowa nowej hali sportowej w Słubicach jest praktycznie na wykończeniu. To świetna wiadomość dla uczniów zwłaszcza przy Zespole Szkół Licealnych. Jak wygląda?

Ile kosztowała budowa hali sportowej w Słubicach?

Łączny koszt inwestycji to 5,5 mln zł. - To jest inwestycja, z którą czuję się mocno związany. Decyzja o tym, by rozpocząć tę budowę, zapadła w czasie, gdy byłem jeszcze starostą. Cieszę się, że mimo braku absolutnej pewności, że uda się to zrobić podjęliśmy tę bardzo potrzebną decyzję. Województwo wsparło finansowo to przedsięwzięcie kwotą blisko 2,4 mln zł. Szkoła jest chyba jedną z ostatnich placówek, która od kilkudziesięciu lat nie posiada własnej sali sportowej. Chciałbym, żeby młodzież jak najszybciej mogła z tego obiektu korzystać – podkreśla członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Budowa nowej hali rozpoczęła się w styczniu 2019 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, a jednocześnie radnej województwa Marii Jaworskiej. W pierwszym etapie inwestycji wykonano stan surowy otwarty, w kolejnym większość robót z zakresu stanu surowego zamkniętego. Łączny koszt inwestycji wynosi 5,5 mln zł.

W 2019 r. na realizację zadania wydatkowano 2,2 mln zł. W 2020 r. kwotę w wysokości 1,3 mln z budżetu Województwa Lubuskiego.

W 2021 r. udzielono jeszcze pomocy finansowej w wysokości 1 mln zł, co pozwoliło zrealizować kolejny etap zadania obejmujący większość robót pozostałych do zakończenia tej wyczekiwanej od dawna inwestycji. Chodzi o m.in. elewację, wszystkie roboty wewnątrz hali oraz instalację i przyłącza zewnętrzne do budynku.

Sonda
Odwiedzisz nową halę sportową w Słubicach?