Materiały Lubuskiej Policji

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Skuteczna pomoc międzyrzeckiego policjanta. Uratował życie rowerzysty

2022-11-16 13:17

W minioną niedzielę 13 listopada międzyrzeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o rowerzyście, który zasłabł i spadł z roweru. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce i zaczęli akcję ratunkową, bo rowerzysta był nieprzytomny i nie oddychał. Po kilku minutach reanimacji, udało się przywrócić akcje życiowe u 37-latka.

Tylko dzięki skutecznej pomocy Aspiranta Remigiusza Dmytryszyna, rowerzysta przeżył. Funkcjonariusz do momentu przyjazdu karetki cały czas czuwał nad mężczyzną.

Służba w Policji niesie za sobą wiele wyzwań, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, doświadczeniu a przede wszystkim wyszkoleniu funkcjonariusze w codziennej służbie są zawsze gotowi by nieść pomoc co udowodnił aspirant Remigiusz Dmytryszyn - czytamy w komunikacie lubuskiej policji.

Warto wspomnieć, że skrót RKO oznacza resuscytację krążeniowo - oddechową która jest działaniem podejmowanym u osób, które doznały nagłego zatrzymania krążenia. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie przepływu krwi przez narządy wewnętrzne – szczególnie serce i mózg. Tym samym zmniejsza się ryzyko wystąpienia zgonu. Uciśnięcia klatki piersiowej należy wykonywać na głębokość około 5 – 6 centymetrów. Ich częstotliwość powinna wynosić 100–120 na minutę. Osoba, która podejmuje się oddechów ratowniczych (nie są one obowiązkowe) powinna:

  • wykonać 30 uciśnięć klatki piersiowej;
  • wykonać 2 wdechy ratownicze;
  • kontynuować naprzemiennie obie te czynności w stosunku 30:2.

Policjanci szkolą się z technik udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej od początku swojej przygody z granatowym mundurem, bowiem już na kursach podstawowych doskonalone są techniki ratowania życia i zdrowia.

Sonda
Czy uratowałeś kiedykolwiek komuś życie?