Wybory samorządowe 2024 w Świętokrzyskiem. Częściowa frekwencja w Kielcach i regionie

i

Autor: Archiwum serwisu

wybory 2024

Skandal w komisji obwodowej w Gorzowie Wlkp. Odwołano wiceprzewodniczącego. Był nietrzeźwy?!

2024-06-09 18:39

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. W jednej z obwodowych komisji wyborczych w Gorzowie Wlkp. pracę przerwać musiał wiceprzewodniczący. Było podejrzenie, że mógł być nietrzeźwy!

Wiceprzewodniczący jednej z obwodowych komisji wyborczych w Gorzowie Wlkp. musiał przerwać w niej pracę, gdyż było podejrzenie, że po powrocie z przerwy mógł być nietrzeźwy – poinformowała PAP komisarz wyborczy w Gorzowie Wlkp. Anna Korzeniewska-Miszczuk. Mężczyzna został odwołany.

- Zgodnie z procedurą mężczyzna został odwołany ze składu w komisji, a jej członkowie wybrali spośród siebie nowego wiceprzewodniczącego. Incydent nie miał wpływu na sam przebieg wyborów, obecnie jest wyjaśniany przez policję – powiedziała PAP Korzeniewska-Miszczuk.

Kom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. poinformował, że policjanci zostali wezwani do jednego z lokali wyborczych w Gorzowie w związku z tym, że od jednego z członków komisji był wyczuwalny alkohol. - Funkcjonariusze sporządzili dokumentację i wykonali niezbędne czynności. Sprawa jest wyjaśniana – dodał policjant.

Okręgowa Komisja Wyborcza w Gorzowie Wlkp. czuwa nad wyborami do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 13 obejmującym województwa lubuskie i zachodniopomorskie.

Głosowanie w wyborach do PE, w których wybieranych jest z Polski 53 europosłów spośród 1 019 kandydatów, rozpoczęło się w niedzielę o godz. 7 rano. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza.

Eurowybory 2024. Tak głosują Polacy: