Nagrania z samochodowych kamer

i

Autor: Lubuska Policja

Sceny mrożące krew w żyłach. Zobaczcie nagrania z samochodowych kamer

2023-02-03 10:13

Codziennie na drogach Gorzowa i województwa lubuskiego dochodzi do mrożących krew w żyłach sytuacji, za które odpowiedzialni są piraci drogowi. Jazda pod prąd, po chodniku, na „czołówkę” czy dramatyczne potrącenia – to tylko niektóre sytuacje, które są rejestrowane przez policjantów z grupy Speed lub pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ubiegły rok to aż 150 tysięcy skontrolowanych uczestników ruchu drogowego – kierowców, motocyklistów, rowerzystów czy pieszych. W 2022 roku lubuscy policjanci ruchu drogowego ujawnili aż 96500 wykroczeń. Aż 52450 ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Aż 1674 kierowców straciło prawo jazdy, w tym 748 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

- Lubuscy policjanci przeprowadzili już blisko 238 tysięcy badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponad 2528 z nich złamało tę naczelną zasadę bezpieczeństwa, dotycząca trzeźwości za kierownicą - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Lubuscy policjanci ruchu drogowego już od blisko dekady analizują zapisy kamer samochodowych, które trafiają na adres mailowy: stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl. To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zobaczcie kompilację nadesłanych na policyjną skrzynkę filmów:

Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo

- Cieszy fakt, że mamy sojuszników wśród innych kierowców, którzy nie są obojętni na drogowy bandytyzm i coraz więcej zapisów z samochodowych kamer przesyła na naszą mailową skrzynkę. Skłania ich pewnie moment, kiedy w ułamku sekundy muszą zareagować, zjeżdżając do przysłowiowego rowu, aby uniknąć czołowego zderzenia i śmierci, niesionej przez drogowych szaleńców. Taka trauma przelewa z reguły czarę goryczy i sprawia, że takie nagranie trafia pod właściwy adres - dodaje Marcin Maludy

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Nowy test dla mistrzów. Jest jeszcze trudniej

Pytanie 1 z 10
Oberżyna to...