SOR Gorzów

i

Autor: www.szpital.gorzow.pl

WYPADKI

Sceny grozy na gorzowskim SORze. Mężczyzna zaatakował ratownika i uszkodził mu bark. Do akcji wkroczyli policjanci

2023-07-24 13:49

To były wydarzenia niczym z filmu. W miniony wtorek (18.07) na gorzowski oddział ratunkowy trafił wyjątkowo agresywny 22-latek. Mężczyzna uniemożliwiał medykom przeprowadzeanie badania, szarpał się i wyrywał wykazując przy tym nadludzkie siły. Dopiero interwencja sześciu silnych mężczyzn, w tym ratowników medycznych oraz policjantów, pozwoliła na jego obezwładnienie.

22-latek na psychotropach trafił do gorzowskiego szpitala

Z taką sytuacją gorzowscy ratownicy dawno nie mieli do czynienia. Gdy dostali zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających nie wiedzieli jeszcze jakie kłopoty na nich czekają.

Ratownicy, po przybyciu na miejsce wskazane w zawiadomieniu zastali wyjątkowo agresywnego 22-latka. Do pomocy natychmiast wezwano więc patrol policji, z którego pomocą udało się przetransportować mężczyznę na oddział psychiatryczny gorzowskiego szpitala.

To jednak nie koniec historii, bo gdy lekarz zdecydował o konieczności wykonania płukania żołądka i przeniesieniu 22-latka na Szpitalny Oddział Ratunkowy zaczęła się prawdziwa afera.

Agresywny mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy

Gdy 22-latek znalazł się na SOR-ze stał się jeszcze bardziej agresywny. Zaczął się rzucać, szarpać i przejawiał przy tym wręcz niewiarygodną siłę. Mimo obecności sześciu funkcjonariuszy, w tym zarówno ratowników jak i policjantów, obezwładnienie agresora było bardzo trudne.

Mężczyzna zaatakował jednego z ratowników powodując u niego poważnego obrażenia barku. Funkcjonariusz medyczny następne pięć tygodni spędzi na zwolnieniu lekarskim i złożył już doniesienie o naruszeniu nietykalności cielesnej.

Agresywnego 22-latka udało się uspokoić dopiero po użyciu przez policjantów gazu pieprzowego.

Sonda
Czy próbowałeś/aś kiedykolwiek środków odurzających?
Agresywny kierowca tira