Bartosz Zmarzlik najlepszy na Jancarzu.

i

Autor: www.facebook.com/StalGorzow1947 Bartosz Zmarzlik znów był liderem Stali.

Rusza walka o mistrza świata na żużlu. Czy Bartek Zmarzlik obroni tytuł? [AUDIO]

2020-08-28 15:24

Dzisiaj (28.08) rozpoczyna się cykl Grand Prix, który wyłoni najlepszego zawodnika globu. Tegoroczne zmagania odbędą się nieco inaczej niż w latach ubiegłych.

Z powodu pandemii rund będzie mniej, a zawody odbywać się będą dzień po dniu na tym samym torze. Pierwsze dwie rundy we Wrocławiu. Następnie zawodnicy przyjadą do Gorzowa. Druga odsłona 11 i 12 września. Później cykl przeniesie się na dwa dni do czeskiej Pragi a indywidualnego mistrza świata poznamy na początku października (02 i 03) w Toruniu. To tam w ubiegłym roku wychowanek gorzowskiej Stali sięgnął po swój pierwszy tytuł Najlepszego Zawodnika Globu.

Takie dwudniowe zawody wymagają od zawodników większego skupienia.

-Do każdych zawodów trzeba się szybko na nowo nastroić, przygotować. Na pewno będzie się liczyć to kto szybciej to zrobi. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte bo nawierzchnia może się zmieniać z dnia na dzień. Dużo zależy od pogody. Chcemy wykonać swoją robotę jak najlepiej, żeby dobrze się wszystko układało i wyciągnąć z tego ile się da dla kibiców, sponsorów i rodziny. Żeby dawać im dużo radości - powiedział nam Bartosz Zmarzlik, aktualny mistrz świata na żużlu.

Wychowanek gorzowskiej Stali chce obronić tytuł zdobyty w ubiegły roku. Jak podkreśla, w GP nie ma słabych zawodników, trzeba jechać po prostu szybciej.

Kogo obawia się NASZ mistrz świata? POSŁUCHAJCIE

Zawody Grand Prix we Wrocławiu dzisiaj (28.08) oraz w sobotę  (29.08) o godzinie 19.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra
Nowe tatuaże na nodze i e-sport - tak Paweł Fajdek spędzał czas podczas pandemii