gorzów nabór średnie 1

i

Autor: Fragles archiwum IV LO cieszy się wzięciem.

Edukacja

Ostatnie dni na złożenie wniosku! Trwa nabór do szkół ponadpodstawowych w Gorzowie

2023-06-19 13:03

Ósmoklasisto, nie przegap terminu. Jeszcze tylko do środy, tj. do 21. czerwca, można składać wniosku o przyjęcia do szkól ponadpodstawowych, tj. liceów, techników i szkół branżowych. Jakie obowiązują zasady? Szczegóły w artykule.

Gorzowscy urzędnicy wiedzą czego się spodziewać. Tak jak w ubiegłorocznym naborze tak i tym razem pojawi się około trzech tysięcy uczniów (uwzględniono tu także kandydatów z poza Gorzowa). Dla każdego na pewno znajdzie się miejsce, ale o tym czy uczniowi uda się dostać do wymarzonej szkoły zdecyduje m.in. liczba przyznanych mu punktów. W procesie rekrutacji i składania wniosku kandydaci mogą wybrać trzy kierunki.

- Dziecko ma prawo wybrać trzy oddziały i zazwyczaj wszyscy skupiają się na tym, że to mają być trzy szkoły. Tym samym w danej placówce wybierają jeden kierunek, a tak naprawdę w trzech szkołach mogą obstawić po kilka oddziałów - wyjaśnia Beata Wachowiak z wydziału edukacji UM.

gorzów nabór średnie 2

i

Autor: Fragles archiwum Szkoły branżowe jak Odzieżówka czekają.

Od września pojawią się dwa nowe kierunki: w CEZiB-ie będzie to technik architektury wnętrz, a w Ogrodniku technik organizacji turystyki wiejskiej.

Wniosek trzeba wypełnić elektronicznie, a następnie wydrukować go i złożyć w szkole pierwszego wyboru. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił to powinien się pospieszyć, bo termin upływa 21. czerwca.

Potem dokumenty trzeba będzie uzupełnić o świadectwo ukończenia szkoły i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na to będzie czas do 10 lipca. Z kolei na 21 lipca zaplanowano wywieszenie list przyjętych i nieprzyjętych.

Bielsk Podlaski. Egzamin na prawo jazdy jak z koszmaru. O włos od tragedii

QUIZ fana fantasy. Czy dopasujesz bohatera do filmu lub ksiażki, z której pochodzi?

Pytanie 1 z 10
Kaz Brekker to bohater książki: