Gorzów: zima

i

Autor: SG

Miasto

Rusza kampania za skróceniem nazwy Gorzowa. Gdzie i kiedy?

2024-01-08 14:58

Komitety obywatelski, który chce skrócenia nazwy miasta z Gorzów Wielkopolski do Gorzów zaczyna kampanię informacyjną. Potrwa ona do rozpoczęcia oficjalnych konsultacji społecznych w tej sprawie. Pomysłodawcy akcji chcą przekonać gorzowian, że warto to zrobić.

Kiedy rusza akcja informacyjna "Wybieram Gorzów"?

Dlaczego Gorzów powinien pozbyć się z nazwy Wielkopolski? O tym na spotkaniu​, które w czwartek (11.01) organizuje komitet obywatelski. Spotkanie jest otwarte, przyjść może każdy, początek o godzinie 17 w siedzibie ZIPH. Zaproszeni zostali radni Gorzowa. Będzie to inauguracja kampanii informacyjnej skierowanej do mieszkańców.

Chcemy te działania robić maksymalnie publicznie, maksymalnie otwarcie. A kampanię informacyjną przygotować w bardzo różnych formach i miejscach. Chcemy zrobić to w sposób profesjonalny - mówi Jerzy Korolewicz, jeden z pomysłodawców skrócenia nazwy miasta.

Zaraz po 11 stycznia uruchomiona będzie strona Wybieram Gorzów, na której mieszkańcy znajdą wszelkie informacje na temat konsekwencji ewentualnego skrócenia nazwy miasta, także tych finansowych.

Kiedy rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie skrócenia nazwy Gorzowa Wielkopolskiego?

Przypomnijmy: prezydent Gorzowa zdecydował, że konsultacje społeczne w tej sprawie ruszą 6 maja i potrwają do 2 sierpnia.

Quiz o najsłynniejszym Janie Pawle w historii Polski. Jak dobrze znasz serial "1670"?

Pytanie 1 z 16
1. Zacznijmy od czegoś prostego. Jakie nazwisko nosi główny bohater serialu?