UROCZYSTOŚĆ

Rozpoczęcie roku szkolnego w jednej z gorzowskich szkół podstawowych. Ilu uczniów zaczyna naukę?

2023-09-04 10:03

Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2023/2024 w Szkole Podstawowej numer 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem pogoda dopisała. Kilkuset uczniów już 5 września oficjalnie zacznie rok szkolny. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia!

Tym razem młodzi gorzowianie mieli nieco dłuższe wakacje, bo rozpoczęcie roku szkolnego w Polsce odbyło się 4 a nie 1 września. Wszystko przez nałożony weekend między tymi dniami. Uczniowie, nauczyciele oraz grono pedagogiczne spotkali się razem właśnie w poniedziałkowy poranek. Zobaczcie na zdjęcia z tego wydarzenia! Poniżej znajduje się galeria.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrała dyrektor szkoły, Jolanta Hreniak.

Dzisiaj zabrzmi pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2023/2024. Po wakacyjnej przerwie, na której nie zabrakło wyjazdów, wycieczek. Teraz pełni wrażeń wracamy do szkoły. Jestem przekonana, że nie ma ani jednej osoby, która nie byłaby ciekawa, jaki będzie ten rok szkolny i co nam dobrego przyniesie. Jestem także przekonana, że nasi uczniowie odniosą w nim większe bądź mniejsze sukcesy. Jedni będą mistrzami w sporcie, w grach planszowych, inni będą realizować się na gruncie artystycznym, w wolontariacie lub samorządzie uczniowskim. Będą też tacy, którzy będą realizować zagadnienia ekologiczne i promować zdrowy tryb życia. W ofercie, którą przygotowaliśmy dla naszych uczniów w nadchodzącym roku na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

W murach popularnej "dziewiątki" oficjalnie naukę rozpoczyna 313 uczniów w klasach 1-8. Nad edukacją i sprawnym funkcjonowaniem szkoły będzie czuwać 42 nauczycieli i 10 pracowników administracyjnych.

Jestem przekonana, że to miejsce będzie dla was miejscem bezpiecznym, pełnych, dobrych emocji i doświadczeń. Rodzicom życzę cierpliwości, wytrwałości. Licze na państwa współpracę i wsparcie. Nauczycielom i pracownikom szkoły siły i wytrwałości - dodała dyrektor Hreniak.

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela = łapówka? #EwelinaPyta
Sonda
Pamiętasz swoich szkolnych nauczycieli?