gorzów żłobek rem3

i

Autor: Fragles Materiały i sprzęty budowlańców.

Rozpoczęły się prace remontowe. Będą nowe miejsca dla gorzowskich maluchów [ZDJĘCIA]

2020-11-16 19:05

Roboty widoczne są gołym okiem. Przed żłobkiem przy Obotryckiej działają budowlańcy. Pojawiły się sprzęty i materiały do wymiany wejścia do placówki, które od kilkudziesięciu lat się nie zmieniło. Oczywiście wewnątrz budynku też sporo pracy.

W gorzowskim żłobku nr 2 praca wre. Nie da się jej nie zauważyć na zewnątrz. To co niewidoczne czyli w środku to adaptacja pomieszczeń i wyposażenie ich w nowoczesne meble i sprzęt. Najważniejsze, jak podkreślają urzędnicy, to nowe miejsca dla najmłodszych gorzowian.

Co się zmieni w żłobku? - mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistratu:

Z kolei na zewnątrz placówki wykonane zostaną nowe podjazdy, pojawią się nowe schody oraz wymienione zostaną drzwi wejściowe. Żłobek będzie bardziej przyjazny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

gorzów żłobek rem4

i

Autor: Fragles Zmieni się oblicze placówki.

Od ul. Obotryckiej przed budynkiem widoczna jest hałda piachu oraz kostka brukowa, pracują budowlańcy. Wygląd żłobka nie był zmieniany od wielu, naprawdę wielu lat. Jego cała modernizacja kosztować będzie prawie 300 tysięcy złotych. Większa część kwoty- 230 tysięcy pochodzi z rządowego programu "Maluch Plus".

Przypomnijmy- w Gorzowie rodzice ciągle narzekają na zbyt małą liczbę miejsc w żłobkach. W ostatnim naborze do publicznych placówek nie przyjęto około 400 maluchów.

Konkurs "Miasto z klimatem"

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...