spotkanie kardiochirurgia gorzów

i

Autor: kb

Rozmowy ponad podziałami w gorzowskim szpitalu

2022-04-28 8:00

Wspólnych wniosków na razie nie ma, ale temat kardiochirurgii przyciąga parlamentarzystów i radnych wszystkich opcji politycznych.

W trakcie poniedziałkowej (25.04) konferencji gospodarz, czyli Jerzy Ostrouch przekonywał nieprzekonanych do racji gorzowskiej lecznicy. Na spotkaniu obecni byli parlamentarzyści i radni z PO, PiSu i Lewicy.

Gorąca 20 radia ESKA - notowanie 22.04.2022

Elżbieta Płonka z obozu rządowego nie ma wątpliwości, że szpital ma prawo otworzyć oddział z własnych środków, nie widzi jednak zasadności kontraktu z NFZu:

Nie widzę, patrząc na statystyki takich potrzeb. Nikt w Lubuskiem nie stracił na tym, że nie ma oddziału na północy. Mamy Nową Sól, operacje, które tam są wykonywane wskazują na to, że możliwości tego oddziału są jeszcze większe niż dotychczasowe.

Na spotkanie nie dotarła gorzowska europarlamentarzystka Elżbieta Rafalska, która jednak starania placówki o kontrakt wspiera. Przypomnijmy, że odział kardiochirurgi bez wsparcia NFZu ruszy 1 czerwca.

QUIZ. Te zadania budzą grozę na maturze z matematyki. Dasz sobie radę z prawdopodobieństwem?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Przy rzucie klasyczną kostką do gry, jakie jest prawdopodobieństwo, że wypadnie liczba mniejsza niż 5?

Od początku maja działać ma przychodnia. Pochłonie to z budżetu spółki 10 milionów złotych do końca tego roku.