W centrum Gorzowa sporo zmian dla rowerzystów

i

Autor: mz W centrum Gorzowa sporo zmian dla rowerzystów

Rowerem po Gorzowie jeszcze wygodniej. Zmiany już widać gołym okiem [ZDJĘCIA]

2020-05-29 11:39

W mieście trwają remonty, które przyniosą ulgę nie tylko kierowcom ale i rowerzystom. Na przebudowywanych ulicach pojawią się nowe rozwiązania dla jednośladów. Na całej ulicy Sikorskiego wymalowane zostaną pasy dla rowerów, a bliżej ulicy Dworcowej ciągi pieszo-rowerowe.

Lepiej rowerzystom ma się jeździć także po remoncie ulic Chrobrego i Mieszka I-go. Sporo dróg dla cyklistów pojawi się także w innych częściach miasta. W planach np. kontrapasy czyli wydzielenie specjalnego pasa na jezdniach, po którym rowerzyści będą mogli poruszać się pod prąd. Wyznaczone zostaną również kontraruchy do jazdy pod prąd ale już bez wydzielonego pasa.

Sporo udogodnień znajdzie się na skrzyżowaniu Sikorskiego z Chrobrego.

O tym opowiada Krzysztof Kropiński, oficer rowerowy Gorzowa, posłuchaj:

Na skrzyżowaniu Sikorskiego z Chrobrego od strony dworca pojawi się śluza rowerowa. To specjalnie wymalowane pole, na którym mogą zatrzymać się rowerzyści przed innymi pojazdami i bezpiecznie zmienić kierunek jazdy. Zmiany także po remoncie ulicy Chrobrego.

Posłuchaj co się zmieni na skrzyżowaniu Chrobrego z Wybickiego:

Aby nie było problemów z poruszaniem warto będzie zapoznać się z vademecum rowerzysty, w którym opisano zmiany i zasady nowej organizacji ruchu. Dokument możecie pobrać ze strony www.rowerowygorzow.pl

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:
Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym