Grozów: biblioteka

i

Autor: SG

Rośnie liczba czytelników korzystających z gorzowskiej biblioteki

2023-01-05 8:33

W 2022 roku przybyło ponad 2600 osób, z tego ponad połowa to najmłodsi czytelnicy. Liczba przychodzących do biblioteki rośnie, ponieważ książki drożeją. Zamiast kupować, gorzowianie je wypożyczają. Tym bardziej, że w bibliotece znajdą wszystkie nowości wydawnicze.

Coraz więcej mieszkańców korzysta z gorzowskiej biblioteki. ​Rekordowe zakupy nowości wydawniczych z jednej strony i drożejące książki z drugiej powodują, że coraz więcej gorzowian zagląda do książnicy im. Herberta. W ubiegłym roku liczba czytelników wzrosła o ponad 2600 osób. Z tego ponad połowa to dzieci.

To niezwykle optymistyczne dla naszej biblioteki, ponieważ pozyskujemy czytelnika, który prawdopodobnie pozostanie z nami na długie lata. Oczywiście jeżeli będziemy o niego dbać, przez zakup nowości wydawniczych - mówi Sławomir Szenwald, dyrektor wojewódzkiej i miejskiej biblioteki publicznej w Gorzowie.

Obecnie biblioteka może pochwalić się 14 tysiącami aktywnych czytelników. Z myślą o nich zakupiono w 2022 roku ponad 21 tys. nowych książek. Organizowane są również liczne wydarzenia kulturalne, jak spotkania z pisarzami, festiwale literackie koncerty i warsztaty. One także cieszą się dużym zainteresowaniem gorzowian.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Gdzie leży ten kraj? "Jest Hiszpania za górami..."

Pytanie 1 z 10
Gdzie jest położona Turcja?