Rondo

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie / www.facebook.com

KOMUNIKACJA

Gorzów: Rondo na Kosynierów Gdyńskich zostaje otwarte! Od kiedy ważne zmiany?

2023-12-15 13:01

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w całości otwarte dla ruchu kołowego zostanie rondo przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Kiedy dokładnie? Wszystko zależy od pogody, która musi umożliwić robotnikom namalowanie oznakowania poziomego na warstwie ścieralnej.

Kończą się prace na rondzie przy IV LO w Gorzowie

Na ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie trwają prace związane z gruntowną przebudową nawierzchni oraz wymianą sieci wodociągowej. Roboty objęły też rondo zlokalizowane na wysokości IV Liceum Ogólnokształcącego, na którym od kilku miesięcy funkcjonuje zmieniona organizacja ruchu. W trakcie prac rondo nie działało jak tradycyjne rondo, ale jako rondo z pierwszeństwem łamanym znakami drogowymi.

Mamy jednak dobre wiadomości dla kierowców! Już wkrótce wszystko wróci do normy i na rondo wprowadzone zostaną poprzednie zasady przejazdu.

Kiedy rondo na Kosynierów Gdyńskich zostanie otwarte?

Jak przyznał Rafał Krajczyński, Miejski Inżynier Ruchu, już w poniedziałek (17.12) udostępniony ma zostać całkowity przejazd przez rondo na ul. Kosynierów Gdyńskich.

Firma Eurovia zapowiedziała, że jeszcze w piątek (15.12) rozpocznie malowanie oznakowania poziomego na ułożonej już warstwie ścieralnej. Jednak o tym czy te prace rzeczywiście się rozpoczną zdecyduje pogoda, ponieważ malowanie możliwe jest tylko w przypadku całkowitego braku opadów deszczu.

Co się zmieniło na rondzie przy IV LO?

Jak zaznaczają urzędnicy, rondo nie zmieniło geometrii. Wymieniono natomiast nawierzchnię i poprawiono chodniki.

Arena Gorzów oficjalnie otwarta!

Sonda
Czy remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po mieście?
Murator Remontuje: Jak zrobić choinkę z desek z palet?
Materiał sponsorowany