Ciężarówka po wypadku

i

Autor: Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna / www.facebook.com

WYPADKI

Lubuskie: Niebezpieczne wypadki na S3 koło Gorzowa. Zderzyły się ciężarówki i auta osobowe. Duże utrudnienia

2023-12-15 9:21

Na trasie ekspresowej S3 w czwartkowe (14.12) popołudnie doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Najpierw zderzyły się ze sobą dwa auta cieżarowe, a parę godzin później doszło do wypadku z udziałem dwóch osobówek. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na S3 zderzyły się ciężarówki. Na jezdnię rozsypał się węgiel

Do wypadku doszło około godziny 16:30 na 104. kilometrze drogi ekspresowej S3 na wysokości Trzebiszewa, pomiędzy węzłami Skwierzyna Zachód a Gorzów Wlkp.

To właśnie tam zderzyły się ze sobą dwie ciężarówki: jedna z nich przewoziła węgiel, który na skutek uderzenia rozsypał się na jezdnię.

Na tył samochodu ciężarowego MAN przewożącego węgiel, najechała inna ciężarówka, kierowana przez obywatela Rumunii. Wskutek tego zdarzenia, część przewożonego węgla wysypała się na oba pasy jezdni, co skutkowało, czasowym zamknięciem drogi w obu kierunkach. Jak widać na zdjęciach, scania też już nie pojedzie w dalszą drogę" informują strażacy z OSP Skwierzyna.

Uprzątnięcie rozsypanego węgla wymagało czasu, dlatego ruch w kierunku Gorzowa został całkowicie wstrzymany.

Policjanci kierowali auta objazdem przez tzw. starą trójkę - poinformował Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Utrudnienia trwały kilka godzin. W wypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Dokładne okoliczności zdarzenia ustają w tej chwili policjanci. To zresztą nie jedyny wypadek, z którym tego dnia musieli się zmierzyć funkcjonariusze.

Drugi wypadek w tym samym miejscu! Tym razem z udziałem osobówek

Wspomniany odcinek drogi ekspresowej S3 był w czwartek (14.12) wyjątkowo pechowy. Zaledwie godzinę po udrożnieniu ruchu, w tym samym miejscu, czyli na wysokości Trzebiszewa, doszło do kolejnego wypadku. Po przeciwległej stronie drogi, prowadzącej w kierunku Skwierzyny zderzyły się ze sobą dwa auta osobowe.

Informacja o tym zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego około godziny 21:40 i na miejsce natychmiast rozdysponowano zastępy OSP Skwierzyna, JRG Międzyrzecz, JRG Gorzów oraz OSP Deszczno i OSP Trzebiszewo.

Jak się okazało, podobnie jak w przypadku ciężarówek, jeden z pojazdów osobowych najechał na tył drugiego. Tutaj również obyło się bez poważnych obrażeń, a po godzinie od wypadku strażakom udało się całkowicie usunąć jego skutki.

Pożar kurnika połączonego z budynkiem mieszkalnym pod Gorzowem

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Niebezpiecznie na drogach. Wypadek na A4