Piłka ręczna Stal Gorzów

Autor: Marcin Imański/Stal Gorzów

Gorzów: Rok zakończony zwycięstwem. Ważna wygrana Stali. Jaki był wynik?

2022-12-19 14:36

Piłkarze ręczni Budnex Stali Gorzów wygrali drugi mecz z rzędu. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Warmią Olsztyn, gorzowianie we własnej hali pokonali MKS Wieluń 29:21.

Było to o tyle ważne zwycięstwo, bo obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli Ligi Centralnej. Budnex Stal pokonując wielunian, przeskoczyła ich w tabeli.

- Zespół z Wielunia zaskakuje w tym sezonie. Grają konsekwentnie i spokojnie, ale jednocześnie ofensywnie. Widać dużą pracę trenera, który skonsolidował ten zespół i ta praca wynosi efekty - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Oskar Serpina, trener Stalowców.

Polecany artykuł:

Wyjazdowa wygrana Stali Gorzów

Szkoleniowiec się nie mylił, bo MKS Wieluń dzielnie stawiał się Budnex Stali. Gorzowianie do przerwy prowadzili różnicą tylko jednej bramki. Świetnie rzucał zwłaszcza Michał Lemaniak, który w całym meczu zdobył aż osiem bramek. Swoje na lewym skrzydle zrobił także Mateusz Stupiński, zdobywca pięciu bramek.

Budnex Stali odskoczyła dopiero w 39 minucie meczu, gdy wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Później gorzowianie powiększali przewagę, wykorzystując błędy rywala.

Dzięki temu zwycięstwu, gorzowianie awansowali na piąte miejsce w tabeli Ligi Centralnej. Następny mecz naszych piłkarzy ręcznych odbędzie się pod koniec stycznia. Wówczas Budnex Stal pojedzie do Sosnowa walczyć z tamtejszym Zagłębiem.