lechia zielona góra

i

Autor: redakcja Z końcowego sukcesu cieszyli się piłkarze z Zielonej Góry.

Regionalny Puchar Polski nie dla Warty Gorzów

2022-06-27 10:42

Na zakończenie sezonu 2021/22 w województwie lubuskim bordowo-granatowi ulegli w Lubsku Lechii Zielona Góra 0 do 1. Sobotni (25.06) mecz nie był porywającym widowiskiem. Piłkarze mierzyli się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

W podstawowych 90 minutach powyżej 30 stopni i przerwy na wodę, zaś w dogrywce burza i oberwanie chmury, przez co mecz na kilka minut został przerwany. Ostatecznie szalę zwycięstwa na stronę zielonogórzan przechylił na początku dogrywki wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Konrad Sitko:

Zlot amerykańskich aut na wrocławskim stadionie

Na pewno jest to fajne uczucie, zwłaszcza w takim meczu, że pierwszy kontakt z piłką i już bramka. Zawdzięczam tutaj dużo trenerowi Michałowi Sucharkowi, że mnie zmotywował, mówił, że mam pazernie iść na piłkę.

Warciarzom ambicji odmówić nie można było. Mówi Paweł Krauz, kapitan drużyny:

Szkoda, że dostaliśmy tę bramkę tak szybko. Ona ustawiła tę dogrywkę całkowicie i zabrakło nam prądu, pomimo że chcieliśmy. Trochę nam zabrakło takiego doświadczenia i jakości.

Tym samym, to Lechia będzie reprezentowała LZPN w I rundzie centralnego Pucharu Polski w przyszłym sezonie. Do klubu z południa województwa trafi też 40 tysięcy złotych, Warta jako finalista otrzyma dziesięć.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jedynie połowa z was zdoła zdobyć 5/10!

Pytanie 1 z 10
Który wodospad w Polsce jest największy?