Instrumenty muzyczne

i

Autor: Canva Pro

QUIZ

Quiz muzyczny. Jak dobrze znasz instrumenty muzyczne z całego świata? Sprawdź, czy rozpoznasz je po zdjęciu

2024-04-27 15:23

Muzyka towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów i do tej pory powstały tysiące gatunków muzycznych i miliony utworów. Nie byłoby ich jednak gdyby nie... instrumenty! To przecież dzięki nim możemy słyszeć piękne, poruszające lub pobudzające dźwięki. Jeśli jesteś fanem muzyki sprawdź się w naszym quizie i spróbuj rozpoznać wszystkie instrumenty po zdjęciu.

Instrumenty muzyczne z całego świata

Eksperci uznają, że najstarszymi instrumentami muzycznymi są flety. Ponoć prehistoryczni ludzie najpierw używali ich do komunikacji na duże odległości oraz przywoływania ptaków, a następnie zaczęli je wykorzystywać w celach rozrywkowych.

Obecnie, za najstarszy instrument uznawany jest flet odnaleziony na terenie Niemiec, którego wiek szacuje się na około 35 tysięcy lat.

Z upływem czasu ludzie udoskonalali narzędzia służące do wytwarzania muzyki i wymyślali nowe. W tej chwili trudno jest dokładnie określić ile jest rodzajów instrumentów muzycznych, którymi posługują się ludzie. Encyklopedia Instrumentów Muzycznych przedstawia ich ponad 1600 (z całego świata).

Obecnie dzielą się one na trzy podstawowe grupy: instrumenty dęte, instrumenty perkusyjne i instrumenty szarpane.

Jak dobrze znasz instrumenty muzyczne?

O ile gitarę, flet czy bębenek rozpoznaje większość osób, o tyle niektórzy mają już problem z rozróżnieniem fortepianu i pianina. A przecież instrumentów muzycznych jest dużo więcej!

Czy będziesz w stanie poprawnie wskazać nazwę każdego z nich? Sprawdź się w naszym quizie i rozpoznaj instrument po zdjęciu.

Quiz: Rozpoznaj instrument muzyczny po zdjęciu

Pytanie 1 z 10
Co to jest?
Skrzypce
Marcin Skaba skomponował muzykę do utworów Adama Mickiewicza. Jeden z wierszy wieszcza będzie rapowany