gorzów stefania piknik 1

i

Autor: Jan Wojtanowski/gorzow.pl Stefania w gorzowskim spektaklu.

Przyjdź do teatralnego ogrodu i poznaj gorzowską Stefanię. Moc atrakcji!

2022-09-21 16:36

Czwartek (22.09) w Gorzowie zapowiada się ekscytująco. Z okazji Światowego Dnia Nosorożca popołudnie będzie bardzo ciekawe i intrygujące. Czas aktywnie mogą spędzić całe rodziny.

Mamy skarb na skalę europejską a nawet światową. Prawie w całości zachowany szkielet nosorożca sprzed 125 tysięcy lat odkryto sześć lat temu pod Gorzowem, przy budowie S3. Od tego czasu Stefania towarzyszy gorzowianom na co dzień. W czwartek odbędzie się urodzinowy piknik. Co przygotowano?

- Gry i zabawy plastyczne, wspólne czytanie historii o Stefanii, a Nosorożek czyli bohaterka spektaklu będzie się przechadzać po ogrodzie. Będzie można sobie zrobić z nią zdjęcie. Będą tatuaże, baloniki i zdrowe przekąski - wylicza Marta Liberkowska z gorzowskiego ratusza.

gorzów stefania piknik 2

i

Autor: Katarzyna Chorążyczewska/ muzeum gorzów Kości gorzowskiego nosorożca.

Urodzinowe spotkanie w czwartek (22.09) o godz. 17. Wstęp wolny.

Przypomnijmy- Stefania stała się nieformalnym symbolem Gorzowa. Powstały książeczki o gorzowskim nosorożcu, maskotki, a także mural przy ul.Chrobrego. Jej wizerunek znajduje się także na miejskich gadżetach. Szkielet Stefanii ciągle jest badany przez naukowców we Wrocławiu.

Polowanie na jelenia przez policję w Bielsku-Białej

QUIZ o regionalizmach. Co oznaczają te trudne słowa? Wiele z nich Cię zaskoczy

Pytanie 1 z 15
Pyry to: