gorzów policja podróż 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Koniecznie trzeba zajrzeć pod maskę samochodu.

Przygotuj odpowiednio auto do drogi- radzą lubuscy policjanci

2022-08-08 15:18

Wtedy przykre niespodzianki nas nie zaskoczą. Wakacyjne podróże trwają- to już drugi miesiąc urlopów. Kierowca za nim wsiądzie za „kółko” musi zadbać o kilka istotnych elementów. Jakich?

Cyklicznie, a w szczególności przed dłuższą podróżą, trzeba sprawdzić stan techniczny pojazdu. Chodzi o poziom płynów, zużycie bieżnika opon, sprawność świateł, prawidłowe przymocowanie fotelika dla dziecka, a także wyposażenie pojazdu w apteczkę, gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy.

Wtedy planujemy trasę- poza autostradami czy ekspresówkami, warto wziąć pod uwagę drogi alternatywne. Będą one pomocne gdy pojawią się utrudnienia.

gorzów policja podróż 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Trasę przejazdu warto wcześniej sobie ustalić.

Trzeba także wyznaczyć sobie przerwy od kierowania. Ciągłe skupienie na drodze jest bardzo męczące. Kierowca prze wyjazdem powinien być wypoczęty, a przede wszystkim– trzeźwy. Pijany stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także innych podróżnych.

Pamiętajmy jeszcze o jednym – noga z gazu! Przekraczanie dozwolonej prędkości to wciąż najczęstsza przyczyna tragedii na drogach.

Energywave w Bydgoszczy

Jak powinieneś spędzić ostatnie dni wakacji? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!

Pytanie 1 z 9
Jaka jest twoja ulubiona pora roku?