gorzów prześpijMy się rondo 1

i

Autor: pxhere.com/Q000024 zdjęcie ilustracyjne

Olimpiada "Zwolnieni z teorii"

"Prześpijmy się" proponują uczennice z Gorzowa. Temat brzmi kontrowersyjnie, ale jest bardzo ważny. Dlaczego?

2024-02-27 15:22

Chodzi o... sen, który ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Właśnie o tym chcą rozmawiać z rówieśnikami uczennice IV LO. Wymyśliły tytuł "prześpijMy się", by właśnie intrygował i przyciągał uwagę. No i właśnie tak jest.

Olimpiada "Zwolnieni z teorii" to ogólnopolska inicjatywa, w której młodzież realizuje projekty społeczne. Uczy się wtedy pracy w zespole, a biznes jest ciałem doradczym, które wzmacnia kompetencje i dzieli się wiedzą.

Piątka młodych gorzowianek zebrała cenne informacje- jak ważny jest sen w życiu człowieka, jak oddziałuje na zdrowie czy karierę. Przekażą je na warsztatach, które zaplanowały w czterech szkołach. Jednym z tematów jest "Sen a nauka". Co się dzieje, gdy jesteśmy niewyspani?

- Mózg takiej osoby nie będzie w stanie działać tak dobrze, jakby działał wyspany. Nawet jeśli będzie wiedział, to nie będzie umiał tego wykorzystać. Jeżeli w ciągu dnia uczymy się czegoś, to później nasz mózg w trakcie snu zapamiętuje te wspomnienia. Jeżeli ten sen nie będzie odpowiednio długi, to nie zapamięta tego - wyjaśniają Dominika Tokarska i Gabriela Danak z IV LO, współautorki projektu.

gorzów prześpijMy się rondo 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Autorki projektu "prześpijMy się".

Pierwsze warsztaty w czwartek [29.02] na Rondzie przy Kosynierów Gdyńskich, kolejne w III i w II Liceum oraz w Gastronomiku. Uczestników czeka także artystyczne wyzwanie - wykonanie plakatu. Dla zwycięzców przewidziano niespodzianki. Po zakończeniu projektu "prześpijMy się" uczennice otrzymają specjalny certyfikat.

Tak Trzeba Żyć - Dziewczyny za kółkiem

Zanim rozwiążesz ten quiz, spluń przez lewe ramię. Trudny test o przesądach i zabobonach

Pytanie 1 z 10
Na początek coś, co chyba każdy z nas usłyszał za młodu. Nie siadaj w rogu stołu. Dlaczego?