Pyszny Żurek z białą kiełbasą i…. Dodaj ten składnik, a będzie smakował nieziemsko!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pyszny Żurek z białą kiełbasą i…. Dodaj ten składnik, a będzie smakował nieziemsko!

MIASTO

Przedwielkanocna degustacja w Gorzowie. Będzie można spróbować świątecznego żurku! Gdzie i kiedy?

2023-03-30 11:16

Wolisz żurek czy barszcz biały? Jakie są między nimi różnice i która z tych zup jest bardziej odpowiednia na wielkanocny stół? Kucharze z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Gorzowa będą mieli okazję opowiedzieć o tym i zatroszczyć się o podniebienia klientów na ryneczku przy Jerzego.

Ciepła zupa zupełnie za darmo w Gorzowie. Gdzie dokładnie i kiedy?

Wspólnie z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym miasto Gorzów zaprasza na degustację żurku na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi. Dodatkowo będzie możliwość otrzymania wielkanocnej palmy na dwa dni przed Niedzielą Palmową.

To już kolejna akcja zorganizowana przez Gorzowski Rynek Hurtowy i miejscową szkołę gastronomiczną tuż przed Wielkanocą. Z myślą o pielęgnowaniu tradycji i promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych mieszkańców Gorzowa, w zeszłym roku wspólnie gotowano zupę chrzanową. Tym razem bohaterem wydarzenia "Wielkanoc z ryneczkiem przy Jerzego". Będzie żurek - zupa, która od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na wielkanocnych stołach. Jest to wykwintna zupa, która cieszy się uznaniem wśród smakoszy i stała się jedną z wielkanocnych tradycji w Polsce.

Kiedy odbędzie się degustacja żurku w Gorzowie?

W najbliższy piątek, 31 marca, rano, kucharze ze szkoły gastronomicznej w Gorzowie wraz ze swoimi uczniami zmierzą się z siłą tradycji. Dla klientów ryneczku przy Jerzego, którzy zaplanują w piątek zakupy, przygotują wielkanocny przysmak i opowiedzą, jak zrobić najsmaczniejszy żurek na święta.

Podczas akcji gotowania, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, będzie możliwość skorzystania z porad prawnych Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Specjaliści z biura rzecznika bezpłatnie udzielą porad związanych z prawami konsumenta.