Gorzów: szkoła podstawowa nr 13

i

Autor: kb

SP nr 13 w Gorzowie

Problem braku ruchu u dzieci narasta. Dyrekcja SP nr 13 w Gorzowie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce

2023-06-06 12:09

Przed pandemią covid było źle, teraz jest jeszcze gorzej. Problem braku ruchu u dzieci narasta. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. W "trzynastce" postawili na konkurencję poprzez liczne zawody sportowe, od lat też bez zarzutów działają klasy o tym profilu.

Trzeba jednak zadbać też o dzieci, które ze sportem wyczynowym nic wspólnego nie mają, a lekcje WFu traktują jako przykry obowiązek. Ich nieobecność na tych zajęciach usprawiedliwiają już nie tylko lekarze, ale też rodzice. Trzeba więc zacząć od podstaw - mówi dyrektor szkoły, Adriana Borek:

Wszystko zaczyna się od początku i od takiego elementarza, jak ciekawe zajęcia wychowania fizycznego, które proponują uczniom różne formy aktywności fizycznej. Jedni lubią biegać, jedni lubią gry zespołowe. Nie ma tak, że każde dziecko będzie umiało wszystko i lubiło wszystko.

Jak dodaje - liczy, że efekty pojawią się jak najszybciej. Tym bardziej, że według danych lubuskiej Wojewódzkiej Inspektor Sanitarnej - już co trzecie dziecko w Polsce ma nadwagę.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów, odc. 7, Otyłość

Quiz. Czy znasz te przybory kuchenne? Tak trudnego quizu jeszcze nie było.

Pytanie 1 z 10
Czym jest radełko?