Gorzów: Jacek wójcicki

i

Autor: SG Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Prezydent Gorzowa z wotum zaufania i absolutorium

2022-05-26 12:34

Radni zagłosowali na tak, ale wcześniej wytknęli prezydentowi sporo błędów. 2 lata pandemii i wojna w Ukrainie nie ułatwiają zarządzania miastem i te okoliczności radni wzięli pod uwagę.

Prezydent oceniony pozytywnie, ale z zastrzeżeniami. Na środowej (25.05) sesji Jacek Wójcicki otrzymał wotum zaufania i absolutorium. Dyskusja była długa. Radni wytykali liczne błędy, jak długo ciągnące się inwestycje i nie najlepsze ich wykonanie​, kiepską współpracę z organizacjami pozarządowymi, małą ilość pieniędzy przeznaczoną na kulturę, czy kłopoty w oświacie. Rajcy dostrzegają jednak, że prezydentowi przyszło zarządzać miastem w trudnych czasach, dwa lata pandemii, a teraz wojna w Ukrainie i problemy z tego wynikające. Dlatego ostatecznie głosowanie poszło po myśli prezydenta.

Gorzów: radni

i

Autor: SG

To jest potwierdzenie dla całej moje działalności. Cieszę się, że zostało to tak przyjęte. To jest zawsze wyzwanie na przyszłość, ponieważ z każdym rokiem będzie trudniej. Przed wyborami będą większe emocje i myślę, że nie będzie już tak kolorowo – mówi Jacek Wójcicki.

Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 19 radnych, troje wstrzymało się, nikt nie był przeciw.

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi