Potrącenie 10-latka w Wawrowie. To oni złapali sprawcę. Policjanci zostali nagrodzeni

i

Autor: pci / Gorzowska Policja

wypadek

Potrącenie 10-latka w Wawrowie. To oni złapali sprawcę. Policjanci zostali nagrodzeni

2024-02-17 14:53

W środę, 14 lutego, w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyło się podziękowanie dla policjantów z Gorzowa, którzy zaangażowali się w sprawę tragicznego potrącenia 10-letniego chłopca w Wawrowie. Efektywna praca funkcjonariuszy została uznana przez pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji, inspektora Marka Boronia, który wraz ze swoim Zastępcą, nadinspektorem Romanem Kusterem, wyraził policjantom uznanie za ich profesjonalizm.

W piątek, 9 lutego, tuż przed północą w Wawrowie koło Gorzowa Wielkopolskiego, grupa dzieci zbierała się obok autobusu, którym mieli wyjechać na obóz w góry. Kiedy bagaże były już prawie gotowe do załadowania do autobusu, z kierunku Czechowa nadjechało ciemne BMW, które bardzo szybko wjechało między grupę ludzi i śmiertelnie potrąciło 10-latka.

Kierowca samochodu nie zatrzymał się i opuścił miejsce wypadku. Poszukiwaniami sprawcy zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym i śledczym szybko ustalono oraz zatrzymano 26-latka, który prowadził BMW.

Mężczyzna porzucił samochód w leśnym obszarze i ukrywał się w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas zatrzymania przy sobie miał narkotyki. Ponadto, 26-latek posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tą sprawą zatrzymano jeszcze dwie osoby, które mogły pomóc mężczyźnie w zacieraniu śladów i ukrywaniu się.

Zatrzymanie podejrzanego o śmiertelne potrącenie 10-letniego chłopca było możliwe wyłącznie dzięki skutecznemu działaniu i profesjonalizmowi policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego. Pełniący obowiązki Komendant Główny Policji, insp. Marek Boroń, postanowił uhonorować ich zaangażowanie i wspólnie ze swoim Zastępcą, nadinsp. Romanem Kusterem, złożył gratulacje stróżom prawa z tego miasta.

W spotkaniu w Komendzie Głównej Policji wzięli również udział pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, insp. Szymon Sędzik, Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wielkopolskim, insp. Wiesław Widecki, oraz Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, podinsp. Marcin Maludy.

Madzia z Sosnowca miałaby dziś 12 lat. Ktoś ciągle stawia znicze na jej grobie