Nadciągają niebezpieczne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia dla warmińsko-mazurskiego

i

Autor: Canva Nadciągają niebezpieczne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia dla warmińsko-mazurskiego

POGODA

Potężne burze i wiatr. IMGW ostrzega mieszkańców Gorzowa i okolic

2023-07-24 15:02

Już w poniedziałek (24.07) oraz we wtorek (25.07) w Gorzowie i na terenie powiatu gorzowskiego mogą wystąpić burze z gradem i silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejny alert.

Mieszkańcy Gorzowa i okolic powinni się szykować na kolejne załamanie pogody. Zgodnie z prognozami już w poniedziałek późnym popołudniem mogą się pojawić burze, którym miejscami towarzyszyć będą silne opady deszczu od 10 do 15 mm, a lokalnie do 20 mm. Miejscowo możliwe jest także pojawienie się opadów gradu.

To nie koniec, bo zarówno na poniedziałek jak i na wtorek prognozowany jest silny wiatr, który momentami osiągnie prędkość aż do 75 kilometrów na godzinę.

W województwie lubuskim ostrzeżenie wydano dla całego powiatu gorzowskiego (w tym również miasta Gorzowa), powiatu strzelecko-drezdeneckiego i myśliborskiego.

Co robić w przypadku burzy?

Z uwagi na prognozowaną pogodę mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność. W trakcie burzy lepiej w miarę możliwości zostać w domu. Warto też zabezpieczyć przedmioty znajdujące się na parapecie, w ogrodzie bądź na tarasie i upewnić się, że drzwi i okna są zamknięte. Dobrze jest też odłączyć od prądu wszelki sprzęt domowy.

Jeśli burza złapie kogoś kto znajduje się w wodzie - natychmiast należy ją opuścić, a przypadku wycieczki w górach - trzeba jak najszybciej zejść ze szczytu.

Sonda
Boisz się burzy?
Opady deszczu w Kraśniku