Kardiochirurdzy z Gorzowa

i

Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie / Facebook.com

ZDROWIE

Poradnia kardiochirurgiczna w Gorzowie już działa. Jedyna w tej części województwa

2024-07-04 16:01

Dokładnie 1 lipca w Gorzowie działalność rozpoczęła poradnia kardiochirurgiczna, która realizować będzie program KOS - zawał, czyli kompleksowej opieki nad pacjentami po zawałach. To świetna informacja dla pacjentów zmagających się z chorobami serca.

Działalność kardiochirurgii w Gorzowie od lat budzi spore emocje. Specjalistycznie wyposażony oddział wielokrotnie ubiegał się o kontakt z NFZ, ale niestety, wciąż bezskutecznie. Ratunkiem, przynajmniej chwilowo, ma być poradnia kardiochirurgiczna, która już zaczęła działać przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie.

Specjalistyczna poradnia dla chorych na serce

Od poniedziałku (01.07) poradni rozpoczęła przyjmowanie pacjentów. To świetna wiadomość, bo to jedyna taka lecznica działająca w północnej części województwa lubuskiego.

Mamy to❗ Nasza kardiologia pod kierunkiem dra n. med. Romana Mycki będzie realizowała program KOS - zawał, czyli kompleksowej opieki nad pacjentami po zawałachℹ️Nasza kardiochirurgia, kierowana przez dra n. med. Seweryna Grudniewicza, od 1 lipca będzie miała swoją poradnię. Jedyną taką w północnej części województwa. Kardiochirurdzy mają też kontrakt z NFZ na zabiegi przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej (TAVI). Mamy nadzieję, że to już ostatni krok do zawarcia kontraktu na pełnowymiarowy oddział kardiochirurgii" - czytamy na profilu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Do poradni mogą się zgłosić wszystkie osoby z problemami serca, które zostały zakwalifikowane przez lekarzy specjalistów do operacji. Jeżeli lekarze z poradni potwierdzą, że pacjent wymaga zabiegu, wówczas taki zostanie u niego przeprowadzony.

Do poradni można się zarejestrować od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00 dzwoniąc pod numer: 95 782 75 03. Można się też zarejestrować w przyszpitalnej rejestracji.

Zobacz też: Rondo przy Słowiance już otwarte dla kierowców, ale nie jest jeszcze w pełni gotowe

Wiesz kto Cię wyleczy? Przypasuj chorobę do lekarza i sprawdź jak dobrze się na tym znasz! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Który lekarz zajmuje się problemami z tarczycą?
Endokrynolog
Zawał u kobiet